Infografika

Zaskocz użytkowników strony!
Wykorzystaj ciekawą infografikę.
Wiele osób opuszcza witrynę widząc na niej jedynie obszerne bloki tekstu. Użytkownicy coraz częściej szukają skondensowanych treści, które pozwolą na szybkie uzyskanie wartościowych informacji. Sposobem na przyciągnięcie ich uwagi staje się infografika, która łączy tekst i elementy graficzne. Przekazuje ona najważniejsze informacje w atrakcyjnej formie i skutecznie wpływa na ich zapamiętanie.
Grafika
Klient

Nasze infografiki potrafią zaciekawić użytkowników
jak żadne inne i są chętnie udostępniane w sieci

Perfekcyjnie łączymy
tekst z grafiką
Jak wygląda dobra infografika?

Jak wygląda dobra infografika?

Dobra infografika przekazuje treści w łatwy do przyswojenia sposób. Prezentuje czytelnie dane,  wykresy, zagadnienia, korzyści itp. Powinny znajdować się na niej jedynie najważniejsze informacje, a jeśli wymagają rozwinięcia, zazwyczaj opisywane są one w tekście tuż pod nią.

Infografiki często są wykorzystywane w wielu branżach np.: medycznej czy technologicznej,  przedstawiają wyniki badań i ekspertyz. To także skuteczne narzędzie w branży reklamowej. Odpowiednie dobranie tekstu, elementów graficznych, kolorystyki i formy infografiki wpływa na reakcję konsumenta. Jest ona sposobem na przedstawienie informacji, ale też przekonanie użytkownika do podjęcia konkretnych działań. W dodatku infografika ma na tyle uniwersalną formę, że można ją zamieścić zarówno na stronie www, jak i w mediach społecznościowych.

Istotne wsparcie dla działań SEO

Istotne wsparcie dla działań SEO

Nie bez znaczenia jest także rola infografiki dla działań SEO. Infografika ma charakter wirusowy, co oznacza, że szybko rozprzestrzenia się w sieci, ponieważ jest chętnie udostępniana na innych stronach czy w mediach społecznościowych. Użytkownicy są wówczas zobligowani do podania źródła infografiki, więc tworzą linki do strony. Dzięki temu pozyskiwane są naturalne linki używane w celach pozycjonowania, a także więcej użytkowników odwiedza stronę, postrzegając ją jako źródło wartościowych informacji.

Ponadto atrakcyjna infografika zatrzymuje uwagę użytkowników, którzy spędzają więcej czasu na stronie. Dla wyszukiwarki oznacza to, że witryna posiada atrakcyjne treści i tym samym staje się dla niej bardziej wiarygodna.

Jakie zalety mają
nasze infografiki:
Klient
Masz pytania? Skontaktuj się!
Poznaj Nas
Nasz Zaspół
Znajdź nas na:
Mateusz Wiktor
180
Zrealizowanych
Projektów
Mateusz Wiktor
Koordynator Pozycjonowania
wyślij zapytanie
Masz Pytania?
Skontaktuj się!

Agencja Interaktywna Technetium
Agencja Interaktywna Argonium

ul. Goździkowa 14a
35-604 Rzeszów
masz pytania?